Cykloturistika

Trail Park Klínovec

Jedná se o systém stezek pro horská kola v okolí krušnohorského vrcholu Klínovec. Je vhodná jak pro náročnější cyklisty, tak pro cyklisty začínající nebo rodiny s dětmi. Na vrcholu Klínovce si lze horské kolo půjčit, v Trailparku je pro cyklisty k dispozici veškeré zázemí (restaurace, obchod, servis, sprchy).

V současné době je otevřeno několik tras (modrá – nejlehčí, červená – středně těžká, černá – náročná, oranžová – velice náročná). Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express.

Bezručovo údolí

Cyklotrasa, která se kryje s modrou turistickou značkou, vede z Chomutova až na vrcholky Krušných hor. První úsek (z města na úpatí) je vhodný pro rodiny s dětmi, další úsek ocení pokročilí cyklisté. Problémem může být, že se na stezce míjí pěší turisté s cykloturisty, vhodnější jsou tedy všední dny dopoledne. Pro přepravu turistů a kol lze využít cyklovlak (na trati Chomutov – Vejprty jezdí o víkendech od května do září).

Cyklotrasa Českým středohořím

Cyklistický okruh začíná v Mostě, měří celkem 29 km a je vhodný i pro méně náročné cyklisty. Po cestě lze navštívit několik zajímavých míst – samotné město Most, přírodní zajímavost Kamenná slunce, vrch Milešovky (jedno z největrnějších míst v ČR). Přesná trasa: Most - Obrnice - Patokryje - Svinčice - Chouč - Hrobčice - Razice - Mukov - Červený Újezd - Měrunice - Mirošovice - Chouč (křižovatka) - Lužice - Svinčice (křižovatka) - Patokryje - Obrnice – Most.

Malý mostecký okruh

Je trasou spíše náročnější, vede po vrcholcích v okolí Mostu. Okruh začíná u vodní nádrže Matylda, vede na vrch Hněvín, dále vrch Širák, přes bývalý důl Hrabák, vrch Ressl a vrací se k VN Matylda. Celkem měří necelých 26 km, nabízí nádherné výhledy na Most a okolí (zejména Krušné Hory a České Středohoří).